Hoppa till sidans innehåll

Resultat Lördag 24/1


Norrköping Indoor Games 2015-01-24

Stadium Arena, Norrköping

Tävlingsledare: Anna Palmerius, GoIF Tjalve

Teknisk ledare: Evert Lembke, GoIF Tjalve

  MÄN  60 M HEAT 1     2015-01-24
1 Sunday Ojuri -93 Hammarby IF 7,02 A-final
2 Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 7,07 A-final
3 Edwin Råsberg -94 Hässelby SK 7,14 B-final
4 Ian Adok -91 Linköpings GIF 7,20 B-final
5 Eric Larsson -93 IK Hakarpspojkarna 7,30 B-final
6 Karl Schenström -91 GoIF Tjalve 7,49    
7 Samuel Viveland -94 Linköpings GIF 7,57    
8 Erik Lundmark -96 Turebergs FK 7,71    
           
  MÄN  60 M HEAT 2      
1 Thomas Yemane -95 Hässelby SK 7,11 A-final
2 Adam Lindhe -94 IFK Lidingö 7,18 B-final
3 Linus Blomquist -90 Linköpings GIF 7,26 B-final
4 Patrik Sjöö -92 Hässelby SK 7,28 B-final
5 Erik Hermelin -96 IFK Lidingö 7,34    
6 Erik Lidén -96 IFK Lidingö 7,38    
7 Fotios Makrostergios -75 Huddinge AIS 7,66    
8 Marcus Jaurell -97 Hässelby SK 7,67    
           
  MÄN  60 M HEAT 3      
1 Tony Darkwah -86 Hammarby IF 6,90 A-final
2 Douglas Hellbratt -95 Huddinge AIS 7,10 A-final
3 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 7,13 A-final
4 Jesper Hellström -95 Hässelby SK 7,26 B-final
5 Sebastian Landström -94 IFK Lidingö 7,37    
6 Filip Almgren -84 Gefle IF 7,79    
7 Emrik Cederblad -97 Hässelby SK 7,81    
           
  MÄN  60 M HEAT 4      
1 Alexander Andersson -94 IK Hakarpspojkarna 7,01 A-final
2 Max Hrelja -98 Linköpings GIF 7,08 A-final
3 Isak Barrow -96 Huddinge AIS 7,21 B-final
4 Rasmus Carlsson -88 KFUM Örebro 7,30    
5 Mikael Gerlach -84 Sundsvalls FF 7,43    
6 Emanuel Lindberg -93 KFUM Örebro 7,48    
7 Felix Grape -90 Fredrikshofs FI 7,59    
8 Carl Alvelid -95 Kalmar SK 7,90    
           
  MÄN  60 M B-final      
1 Edwin Råsberg -94 Hässelby SK 7,12    
2 Ian Adok -91 Linköpings GIF 7,17    
3 Linus Blomquist -90 Linköpings GIF 7,27    
4 Jesper Hellström -95 Hässelby SK 7,28    
5 Eric Larsson -93 IK Hakarpspojkarna 7,31    
6 Patrik Sjöö -92 Hässelby SK 7,36    
7 Isak Barrow -96 Huddinge AIS 7,37    
  Adam Lindhe -94 IFK Lidingö DNS    
           
  MÄN  60 M A-final      
1 Sunday Ojuri -93 Hammarby IF 7,01    
2 Alexander Andersson -94 IK Hakarpspojkarna 7,03    
3 Thomas Yemane -95 Hässelby SK 7,05    
4 Max Hrelja -98 Linköpings GIF 7,08    
5 Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 7,12    
6 Douglas Hellbratt -95 Huddinge AIS 7,13    
  Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS DNS    
  Tony Darkwah -86 Hammarby IF DNS    
           
  MÄN 200 M F-Final     2015-01-24
1 William Björkman -98 IK Hakarpspojkarna 23,87    
2 Erik Lundmark -96 Turebergs FK 24,41    
3 Carl Alvelid -95 Kalmar SK 25,27    
  Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK DNS    
           
  MÄN 200 M E-Final      
1 Mikael Gerlach -84 Sundsvalls FF 23,41    
2 Dag Hultberg -95 GoIF Tjalve 24,07    
  Erik Lindén -96 IFK Lidingö DNS    
           
  MÄN 200 M D-Final      
1 Grigorios Kiriakoudis -97 Huddinge AIS 22,38    
2 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 23,05    
3 Emanuel Lindberg -93 KFUM Örebro 23,66    
           
  MÄN 200 M C-Final      
1 Eric Larsson -93 IK Hakarpspojkarna 22,47    
2 Patrik Sjöö -92 Hässelby SK 22,84    
3 Douglas Hellbratt -95 Huddinge AIS 23,04    
           
  MÄN 200 M B-Final      
1 Thomas Yemane -95 Hässelby SK 22,17    
2 Sebastian Landström -94 IFK Lidingö 23,29    
  Alexander Andersson -94 IK Hakarpspojkarna DNS    
           
  MÄN 200 M A-Final      
1 Nil De Oliveira -86 Spårvägens FK 21,68    
2 Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 22,64    
3 Erik Hermelin -96 IFK Lidingö 23,15    
           
  MÄN 200 M SAMLAD LISTA      
1 Nil De Oliveira -86 Spårvägens FK 21,68    
2 Thomas Yemane -95 Hässelby SK 22,17    
3 Grigorios Kiriakoudis -97 Huddinge AIS 22,38    
4 Eric Larsson -93 IK Hakarpspojkarna 22,47    
5 Erik Annerfalk -94 Mariestads AIF 22,64    
6 Patrik Sjöö -92 Hässelby SK 22,84    
7 Douglas Hellbratt -95 Huddinge AIS 23,04    
8 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 23,05    
9 Erik Hermelin -96 IFK Lidingö 23,15    
10 Sebastian Landström -94 IFK Lidingö 23,29    
11 Mikael Gerlach -84 Sundsvalls FF 23,41    
12 Emanuel Lindberg -93 KFUM Örebro 23,66    
13 William Björkman -98 IK Hakarpspojkarna 23,87    
14 Dag Hultberg -95 GoIF Tjalve 24,07    
15 Erik Lundmark -96 Turebergs FK 24,41    
16 Carl Alvelid -95 Kalmar SK 25,27    
  Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK DNS    
  Erik Lindén -96 IFK Lidingö DNS    
  Alexander Andersson -94 IK Hakarpspojkarna DNS    
           
  MÄN 400 M        
1 Alexander Nordkvist -90 Huddinge AIS 48,11    
           
  MÄN 1500 M       2015-01-24
1 Gustav Berlin -95 IK Akele 4.04,07    
2 Simon Sundström -98 IFK Lidingö 4.05,56    
3 Erik Djurberg -97 Upsala IF 4.07,16    
4 Stefan Stojanovic -98 Hässelby SK 4.16,60    
5 Adam Kagebäck -97 Linköpings GIF 4.17,31    
6 Samuel Kagebäck -97 Linköpings GIF 4.17,38    
7 Adam Lindström -93 Hässelby SK 4.25,11    
8 Adam Hellgren -93 GoIF Tjalve 4.29,11    
9 Axel Alness Borg -98 IFK Lidingö 4.35,71    
10 Jesper Stark -93 IK Hakarpspojkarna 4.42,21    
           
  MÄN 3000 M       2015-01-24
1 David Nilsson -87 Högby IF 8.15,43    
2 Scott Fraser -86 Hälle IF 8.17,97    
3 Ludvig Danielson -95 GoIF Tjalve 9.02,78    
4 Johannes Fahlström -85 FK Studenterna 9.03,74    
5 Hugo Lindell -95 Rånäs 4H 9.16,38    
6 Martin Holm -84 FK Studenterna 9.33,25    
7 Emil Jansson -81 FK Studenterna 9.36,99    
8 Andreas Åkesson -87 Saltsjöbadens IF 10.10,27    
  August Mollén -99 GoIF Tjalve DNF    
  Anton Danielsson -90 Malmö AI DNF    
           
  MÄN  60 M HÄCK       2015-01-24
1 Filip Lööv -92 IF Göta Karlstad 8,12    
2 Anders Leifsson -92 IK Orient 8,14    
3 Petter Olson -91 Hässelby SK 8,18    
4 Fabian Rosenquist -91 GoIF Tjalve 8,38    
5 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 8,40    
6 Edwin Råsberg -94 Hässelby SK 8,77    
7 Alexander Andersson -94 IK Hakarpspojkarna 8,78    
           
  MÄN 60 M HÄCK - extralopp utom tävlan      
1 Anders Leifsson -92 IK Orient 8,15    
2 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 8,32    
  Filip Lööv -92 IF Göta Karlstad DNF    
           
  MÄN HÖJD       2015-01-24
1 Adam Lindhe -94 IFK Lidingö 2,00    
2 Marcus Jaurell -97 Hässelby SK 1,71    
           
    166 171 176 191 195 200 204             
  Marcus Jaurell o   xo  xxx                     
  Adam Lindhe             o   o   o   xxx             
           
  MÄN STAV       2015-01-24
1 Petter Olson -91 Hässelby SK 4,90    
2 Erik Thorstensson -89 Spårvägens FK 4,80    
3 Rasmus Carlsson -88 KFUM Örebro 4,80    
4 Alfred Delefors-Hedberg -96 GoIF Tjalve 4,60    
5 Tom Johansson -99 KFUM Örebro 3,80    
  Edwin Råsberg -94 Hässelby SK DNS    
  Dennis F. Bergetoft -92 KFUM Örebro DNS    
  Gabriel Rosshagen -98 Hässelby SK DNS    
  Dennis Fransson-Bergetoft -92 KFUM Örebro DNS    
  David Carlsson -90 Östhammar FI DNS    
  Per Drageryd -91 KFUM Örebro DNS    
           
    340 350 360 370 380 390 450 460 470 480 490 500        
  Edwin Råsberg                           
  Petter Olson                             o   -   o   xo  xxx        
  Alfred Delefors-Hedberg                         o   xo  xxx           
  Dennis F. Bergetoft                           
  Gabriel Rosshagen                           
  Dennis Fransson-Bergetoft                           
  Erik Thorstensson                                     o   -   xxx        
  Tom Johansson o   xo  o   o   o   xxx              
  David Carlsson                           
  Per Drageryd                           
  Rasmus Carlsson                                 xo  o   xxx         
           
  MÄN LÄNGD       2015-01-24
1 Fabian Rosenquist -91 GoIF Tjalve 7,15    
2 Alexander Wittlock -91 Spårvägens FK 6,96    
3 Jesper Hellström -95 Hässelby SK 6,93    
4 Patrik Sjöö -92 Hässelby SK 6,53    
5 Judel Kibondo -86 Spårvägens FK 6,52    
6 Grigorios Kirjakoudis -97 Huddinge AIS 6,46    
7 Elhadji Oumar Thiam -91 Turebergs FK 6,41    
8 Fotios Makrostergios -75 Huddinge AIS 6,06    
9 Fredrick Ekholm -94 Huddinge AIS 5,90    
10 Arvid Klinthäll -96 IK Norrköping FI 5,58    
11 Samuel Viveland -94 Linköpings GIF 5,44    
  Patrik Holmberg -90 Huddinge AIS DNS    
  Johan Taleus -96 Eskilstuna FI DNS    
  Anton Johansson -93 Huddinge AIS DNS    
  Anton Östebo -96 Glanshammar IF DNS    
  Giovanni Inostroza -97 Turebergs FK DNS    
           
  Alexander Wittlock 648  696  461   x    x    x     
  Judel Kibondo 645  652  643  631  631   x     
  Arvid Klinthäll  x   558   x             
  Patrik Holmberg                 
  Fredrick Ekholm 590   -    -    -    -    -     
  Johan Taleus                 
  Anton Johansson                 
  Fotios Makrostergios 447  602  606   x   602  600    
  Fabian Rosenquist 688  687  715  705  711   x     
  Anton Östebo                 
  Giovanni Inostroza                 
  Patrik Sjöö 611  614  653  647  617  617    
  Samuel Viveland 510  544  522            
  Jesper Hellström  x   674  693   x    x    x     
  Elhadji Oumar Thiam  x   615  641   x   639   x     
  Grigorios Kirjakoudis 598  614   x   616  646  637    
           
  MÄN TRESTEG       2015-01-24
1 Filip Almgren -84 Gefle IF 11,91    
           
  Filip Almgren 1154   x    x    x    x   1191  
           
  MÄN KULA       2015-01-24
1 Fredrik Samuelsson -95 Hässelby SK 13,80    
2 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 13,58    
3 Edwin Råsberg -94 Hässelby SK 13,54    
4 Petter Olson -91 Hässelby SK 13,30    
5 Ali Alsaadi -95 Råby-Rekarne FIF 13,01    
6 Fabian Rosenquist -91 GoIF Tjalve 12,73    
  Henrik Wennberg -66 Upsala IF DNS    
  Anton Johansson -96 KFUM Örebro DNS    
  Erik Hermelin-96 6kg! EJ TÄVLAN!IFK Lidingö  DNS    
           
  Henrik Wennberg  -     -     -     -     -     -    
  Anton Johansson  -     -     -     -     -     -    
  Edwin Råsberg 1300  1322   x     x    1354  1354  
  Ali Alsaadi  x    1301   x     x     x     x    
  Fabian Rosenquist 1230  1273  1268   x     x     x    
  Petter Olson  x    1234  1299  1291  1330  1319  
  Fredrik Samuelsson 1325  1380   -     -     -     -    
  Erik Hermelin-96 6kg!  -     -     -     -     -     -    
  Patrik Lindstedt 1317  1326  1302  1318  1312  1358  
           
  MÄN  VIKT       2015-01-24
1 Mikael Leindahl -65 GoIF Tjalve 15,42    
2 Lennie Helander -75 Ullevi FK 14,51    
3 Mattias Grundström -93 Ängelholms IF 14,11    
           
  P17 VIKT UTOM TÄVLAN      
           
  Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 18,49    
           
  Mikael Leindahl 1424  1505  1542   x    1519   x    
  Lennie Helander 1404  1397  1422  1451   x     x    
  Mattias Grundström 1309   x    1411  1329  1341  1379  
  Patrik Lindstedt 1784  1849   x     x     x     -    
           
  P17  60 M       2015-01-24
1 Jonatan Hirsh -98 Habo FIF-04 7,33    
2 William Björkman -98 IK Hakarpspojkarna 7,58    
3 Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK 7,61    
4 Alexander Strid -98 Hässelby SK 7,65    
5 Adam Staaf -98 Linköpings GIF 7,68    
6 Love Nielsen -98 Hässelby SK 7,79    
7 Adam Westerberg -98 Turebergs FK 7,92    
8 Olle Ohrmér -99 Nyköpings BIS Friidrott 8,03    
           
  P17 400 M B-Final     2015-01-24
1 Adam Westermark -98 Turebergs FK 55,35    
2 Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 55,87    
3 Henry Jacobson -99 Tyresö Fk 55,93    
           
  P17 400 M A-Final      
1 Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 55,81    
2 Love Nielsen -98 Hässelby SK 56,18    
           
  P17 400 M SAMLAD LISTA      
1 Adam Westermark -98 Turebergs FK 55,35    
2 Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 55,81    
3 Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 55,87    
4 Henry Jacobson -99 Tyresö FK 55,93    
5 Love Nielsen -98 Hässelby SK 56,18    
           
  P17  1500 M       2015-01-24
1 Jonathan Edemalm -99 Eskilstuna FI 4.24,77    
2 Anton Ledell -99 Huddinge AIS 4.30,56    
3 Samuel Nilsson Hagland -98 Huddinge AIS 4.33,07    
4 Elis Sandberg -99 Tyresö FK 4.33,82    
5 Andreas Söderlund -98 Linköpings GIF 4.34,44    
6 Nils Öberg -99 IFK Lidingö 4.39,59    
           
  P17  60 M HÄCK       2015-01-24
1 Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 8,60    
2 Jonatan Hirsh -98 Habo FIF-04 8,71    
3 Staffan Risberg -99 Turebergs FK 8,74    
4 Oscar Lindwall -99 Västerviks IF 8,82    
5 Fredrik Kihlblom -98 Huddinde AIS 8,89    
6 Axel Erlandsson -98 Hässelby SK 10,11    
  Max Hrelja -98 Linköpings GIF DNF    
           
  P17 HÖJD       2015-01-24
1 Fredrik Kihlblom -98 Huddinge AIS 1,85    
2 Hampus Carlens -99 IFK Lidingö 1,82    
3 Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK 1,71    
4 Anton Ledell -99 Huddinge AIS 1,71    
  Aleks Warma -98 IK Norrköping FI 0,00    
  Tom Johansson -99 KFUM Örebro 0,00    
  Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS Friidrott 0,00    
           
    166 171 176 179 182 185 188 191            
  Fredrik Kihlblom     o   o   -   xxo o   -   xxx            
  Aleks Warma                           
  Tom Johansson                           
  Anton Ledell o   xo  xxx                     
  Tommy Nguyen                           
  Jakob Samuelsson     o   xxx                     
  Hampus Carlens         o   o   xo  xxx              
           
  P17 LÄNGD       2015-01-24
1 Jonatan Hirsh -98 Habo FIF-04 6,07    
2 Fredrik Kihlblom -98 Huddinge AIS 5,99    
3 Alexander Strid -98 Hässelby SK 5,87    
4 Anton Bertilsson -99 Habo FIF-04 5,72    
5 Adam Staaf -98 Linköpings GIF 5,57    
6 GuSTAV Mattsson -99 Kisa SK 5,56    
7 Love Nielsen -98 Hässelby SK 5,32    
8 Axel Erlandsson -98 Hässelby SK 5,18    
  Grigorios Kyriakoudi -97 Huddinge AIS DNS    
  Tommy Nguyen -99 Nyköpings BIS Friidrott DNS    
  Wilhelm Eidenstedt -98 Hässelby SK DNS    
           
  Adam Staaf  x         x         x        545   546   557 
  GuSTAV Mattsson  x         x        544    x        556   418 
  Grigorios Kyriakoudi  -         -         -         -         -         -      
  Axel Erlandsson 488   480   479   518   475   500   
  Alexander Strid 549   562   533   582   587    x      
  Tommy Nguyen  -         -         -         -         -         -      
  Jonatan Hirsh 598    x        593    x         x        607 
  Wilhelm Eidenstedt  -         -         -         -         -         -      
  Anton Bertilsson  x        531   552    x        572   542 
  Fredrik Kihlblom 243    x        573    -         x        599 
  Love Nielsen 475   489   514   526   446   532   
           
  P17 TRESTEG       2015-01-24
1 Gustav Mattsson -99 Kisa SK 11,73    
  Grigorios Kyriakoudi -97 Huddinge AIS DNS    
           
  Grigorios Kyriakoudi                 
  Gustav Mattsson 1173  1156  1132          
           
  P17  KULA       2015-01-24
1 Patrik Lindstedt -99 Hässelby SK 16,25    
2 Jakob Samuelsson -98 Hässelby SK 15,25    
  Gabriel Rosshagen -98 Hässelby SK DNS    
           
  Gabriel Rosshagen  -     -     -     -     -     -    
  Jakob Samuelsson  x     x    1368   x    1525   x    
  Patrik Lindstedt 1619  1605  1625   x     x     x    
           
  P15  60 M       2015-01-24
1 Timmy Karlsson -00 Huddinge AIS 7,85    
2 Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 8,05    
3 Jacob Holmberg -00 Hässelby SK 8,57    
4 Jonathan Gustafsson -00 Wärnamo SK 8,71    
5 Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 9,04    
           
  P15  200 M       2015-01-24
1 Timmy Karlsson -00 Huddinge AIS 24,95    
2 William Hagman -00 Huddinge AIS 26,00    
3 Jacob Holmberg -00 Hässelby SK 28,31    
4 Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 30,76    
           
  P15  1000 M       2015-01-24
1 Simon Hjortmark -00 GoIF Tjalve 2.55,35    
2 Arvid Söderkvist -00 GoIF Tjalve 3.35,94    
           
  P15  60 M HÄCK       2015-01-24
1 Joakim Wadstein -00 IK Norrköping FI 9,18    
2 Albin Andersson -00 IFK Lidingö 9,20    
           
  P15 HÖJD       2015-01-24
1 Joakim Wadstein -00 IK Norrköping FI 1,80    
2 Timmy Karlsson -00 Huddinge AIS 1,74    
3 William Hagman -00 Huddinge AIS 1,62    
4 Filip Nyström -00 Turebergs FK 1,62    
           
    146 151 156 159 162 165 168 171 174 177 180 183        
  Timmy Karlsson -   -   o   o   o   o   xo  o   o   xx-          
  Joakim Wadstein -   -   -   -   -   o   o   o   o   o   o   xxx        
  Filip Nyström o   o   xo  o   xo  xxx              
  William Hagman -   -   o   o   xo  xxx              
           
  P15 STAV       2015-01-24
1 Albin Andersson -00 IFK Lidingö 3,30    
  Mikael Lundkvist -00 Huddinge AIS DNS    
           
    280 290 300 310 320 330 340             
  Albin Andersson o   o   o   o   o   xo  xxx             
  Mikael Lundkvist                           
           
  P15 LÄNGD       2015-01-24
1 Albin Andersson -00 IFK Lidingö 5,00    
2 Jacob Holmberg -00 Hässelby SK 4,80    
3 Lukas Björninger -00 Turebergs FK 4,73    
4 Oscar Berntsson -00 IFK Lidingö 4,55    
5 Alexander Neuberg -00 IFK Lidingö 4,45    
6 Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 4,05    
7 Hampus Rosén -00 IFK Lidingö 3,97    
  Erik Höller -00 IFK Lidingö DNS    
           
  Albin Andersson 482  493  424  483  492  500    
  Hampus Rosén 397  393   x    x   384  344    
  Jacob Holmberg  -   480   x    x    x   472    
  Albin Hagberg 394  405  399  397  400  388    
  Erik Höller  -    -    -    -    -    -     
  Alexander Neuberg 436  413  424  432  428  445    
  Lukas Björninger 468  473  459   -    -    -     
  Oscar Berntsson 430  436  426  442   x   455    
           
  P15 KULA       2015-01-24
1 Lukas Björninger -00 Turebergs FK 11,80    
2 Ernesto Turro Herrera -00 IFK Lidingö 11,73    
3 Henrik Renz -01 IK Norrköping FI 9,22    
4 Ozzie Hinshaw -00 Motala AIF 8,38    
5 Oscar Berntsson -00 IFK Lidingö 8,36    
6 Albin Hagberg -00 Katrineholms SK 7,30    
  Erik Höller -00 IFK Lidingö DNS    
           
  Ozzie Hinshaw 838  798   x     x     x     x    
  Oscar Berntsson 806  836  804  807  769  823    
  Albin Hagberg 713  730  729  687   x     -    
  Ernesto Turro Herrera 1057  1099  1173   x     x     x    
  Lukas Björninger 1080  1097  1149  1173  1173  1180  
  Erik Höller  -     -     -     -     -     -    
  Henrik Renz 857  826  872  922   -     -    
           
  P14  1000 M       2015-01-24
1 Emil Magnell-Millán -01 GoIF Tjalve 2,58,06    
2 Emil Renholm -01 Linköpings GIF 3,08,85    
3 Carl-Axel Jirner -01 Hässelby SK 3,47,85    
           
  KVINNOR  60 M HEAT 1     2015-01-24
1 Jessica Östlund -93 Hässelby SK 7,70 A-Final
2 Emma Gällstedt -96 Gefle IF 7,71 A-Final
3 Sara Bley -91 GoIF Tjalve 8,13 B-Final
4 Clara Josefson -97 KFUM Örebro 8,17 B-Final
5 Klara Hällerfors -97 Turebergs FK 8,42    
6 Kristin Berglund -96 Turebergs FK 10,26    
           
  KVINNOR  60 M HEAT 2      
1 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 7,79 A-Final
2 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 8,01 A-Final
3 Julia Hässel -94 Turebergs FK 8,03 A-Final
4 Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 8,21 B-Final
5 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 8,30    
6 Josefine Björnsdotter -94 Huddinge AIS 8,98    
           
  KVINNOR  60 M HEAT 3      
1 Sandra Törnros -95 Gefle IF 7,93 A-Final
2 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 8,04 A-Final
3 Rebecca Ilehag -92 Huddinge AIS 8,06 B-Final
4 Alice Andreasson -94 Upsala IF 8,16 B-Final
5 Sara Derelöv -96 Motala AIF 8,30   8,294
6 Hanna Johnsson -96 IFK Lidingö 8,30   8,299
           
  KVINNOR  60 M HEAT 4      
1 Elin Östlund -91 KFUM Örebro 7,54 A-Final
2 Linda Frödin Glad -93 Turebergs FK 8,05 B-Final
3 Linnea Agefjäll -97 Linköpings GIF 8,10 B-Final
4 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 8,12 B-Final
5 Emelie Öberg -97 Linköpings GIF 8,39    
6 Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 8,54    
7 Seyma Yigit -95 Turebergs FK 9,32    
           
  KVINNOR  60 M B-Final      
1 Linnea Agefjäll -97 Linköpings GIF 8,00    
2 Rebecca Ilehag -92 Huddinge AIS 8,01    
3 Linda Frödin Glad -93 Turebergs FK 8,05    
4 Alice Andreasson -94 Upsala IF 8,10    
5 Clara Josefson -97 KFUM Örebro 8,12    
6 Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 8,19    
7 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 8,20    
  Sara Bley -91 GoIF Tjalve DNS    
           
  KVINNOR  60 M A-Final      
1 Elin Östlund -91 KFUM Örebro 7,51    
2 Emma Gällstedt -96 Gefle IF 7,68    
3 Jessica Östlund -93 Hässelby SK 7,71    
4 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 7,79    
5 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 8,00    
6 Sandra Törnros -95 Gefle IF 8,01    
7 Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve 8,06    
  Julia Hässel -94 Turebergs FK DNS    
           
  KVINNOR  200 M H-Final     2015-01-24
1 Alice Ljungblad -97 KFUM Örebro 27,49    
2 Hanna Johnsson -96 IFK Lidingö 27,59    
3 Josefine Havdelin -95 IFK Lidingö 27,91    
4 Amanda Järnvall -99 GoIF Tjalve 28,01    
           
  KVINNOR  200 M G-Final      
1 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 27,01    
2 Sara Derelöv -96 Motala AIF 27,74    
3 Louise Hellberg -96 Huddinge AIS 28,90    
  Juliette Maussier -98 Huddinge AIS DNS    
           
  KVINNOR  200 M F-Final      
1 Emelie Bley -93 GoIF Tjalve 27,63    
2 Linn Kalderen -99 Turebergs FK 27,94    
3 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 28,34    
  Josefine Björnsdotter -94 Huddinge AIS DNS    
           
  KVINNOR  200 M E-Final      
1 Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 26,79    
2 Linnea Agefjäll -97 Linköpings GIF 26,80    
3 Sofie Persson -98 Hässelby SK 27,18    
4 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28,21    
           
  KVINNOR  200 M D-Final      
1 Emelie Öberg -97 Linköpings GIF 26,67    
2 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 27,19    
3 Emelie Gabrielsson -88 GoIF Tjalve 27,29    
           
  KVINNOR  200 M C-Final      
1 Linda Frödin Glad -93 Turebergs FK 25,81    
2 Sara Bley -91 GoIF Tjalve 26,08    
3 Clara Josefson -97 KFUM Örebro 26,50    
           
  KVINNOR  200 M B-Final      
1 Jessica Östlund -93 Hässelby SK 24,76    
2 Rebecca Larsson -94 Hässelby SK 25,83    
3 Sofia Johnsson -94 Hässelby SK 26,00    
           
  KVINNOR  200 M A-Final      
1 Moa Hjelmer -90 Spårvägens FK 24,02    
2 Frida Persson -89 Hammarby IF 24,25    
3 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 25,31    
           
  KVINNOR  200 M SAMLAD LISTA      
1 Moa Hjelmer -90 Spårvägens FK 24,02    
2 Frida Persson -89 Hammarby IF 24,25    
3 Jessica Östlund -93 Hässelby SK 24,76    
4 Johanna Gustafsson -97 Motala AIF 25,31    
5 Linda Frödin Glad -93 Turebergs FK 25,81    
6 Rebecca Larsson -94 Hässelby SK 25,83    
7 Sofia Johnsson -94 Hässelby SK 26,00    
8 Sara Bley -91 GoIF Tjalve 26,08    
9 Clara Josefson -97 KFUM Örebro 26,50    
10 Emelie Öberg -97 Linköpings GIF 26,67    
11 Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 26,79    
12 Linnea Agefjäll -97 Linköpings GIF 26,80    
13 Maria Svedberg -97 IK Hakarpspojkarna 27,01    
14 Sofie Persson -98 Hässelby SK 27,18    
15 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 27,19    
16 Emelie Gabrielsson -88 GoIF Tjalve 27,29    
17 Alice Ljungblad -97 KFUM Örebro 27,49    
18 Hanna Johnsson -96 IFK Lidingö 27,59    
19 Emelie Bley -93 GoIF Tjalve 27,63    
20 Sara Derelöv -96 Motala AIF 27,74    
21 Josefine Havdelin -95 IFK Lidingö 27,91    
22 Linn Kalderen -99 Turebergs FK 27,94    
23 Amanda Järnvall -99 GoIF Tjalve 28,01    
24 Johanna Elfving -96 KFUM Örebro 28,21    
25 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 28,34    
26 Louise Hellberg -96 Huddinge AIS 28,90    
  Juliette Maussier -98 Huddinge AIS DNS    
  Josefine Björnsdotter -94 Huddinge AIS DNS    
           
  KVINNOR  1500 M       2015-01-24
1 Astrid Rosvall -97 Hässelby SK 4.49,11    
2 Emma Gustafsson -97 Hässelby SK 5.04,29    
3 Sofi Reimers -98 Hässelby SK 5.08,79    
  Maja Sjöblom -97 Hässelby SK DNF    
           
  F17 1500 M        
1 Lisa Brorson -99 KFUM Örebro 5.42,10    
           
  KVINNOR  3000 M       2015-01-24
1 Thea Boström -98 GoIF Tjalve 10.01,27    
2 Erika Lindeblad -93 Kalmar SK 11.04,33    
           
  KVINNOR  60 M HÄCK HEAT 1     2015-01-24
1 Malin Skogström -95 Hässelby SK 8,72 Final  
2 Emma Tuvesson -91 Hammarby IF 8,92 Final  
3 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 8,96 Final  
4 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 9,29 Final  
5 Matilda Nilsson -93 IK Hakarpspojkarna 9,69    
  Emilia Stenström -97 Huddinge AIS DNF    
  Josefine Björnsdotter -94 Huddinge AIS DNF    
           
  KVINNOR  60 M HÄCK HEAT 2      
1 Caroline Tegel -90 IF Göta Karlstad 8,63 Final  
2 Malin Eriksson -91 KFUM Örebro 8,70 Final  
3 Sofia Johnsson -94 Hässelby SK 8,79 Final  
4 Maryann Andreasson -92 IF Göta Karlstad 8,80 Final  
5 Therese Bjureby -97 Linköpings GIF 9,29    
6 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 9,33    
7 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 9,79    
8 Alice Andreasson -94 Upsala IF 9,81    
           
  KVINNOR  60 M HÄCK FINAL     2015-01-24
1 Maryann Andreasson -92 IF Göta Karlstad 8,67    
2 Malin Skogström -95 Hässelby SK 8,74    
3 Sofia Johnsson -94 Hässelby SK 8,76    
4 Emma Tuvesson -91 Hammarby IF 8,81    
5 Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna 9,15    
  Caroline Tegel -90 IF Göta Karlstad DNF    
  Malin Eriksson -91 KFUM Örebro DNF    
  Elin Lindeblad -95 Kalmar SK DNS    
           
  KVINNOR  HÖJD       2015-01-24
1 My Nordström -90 GoIF Tjalve 1,75    
2 Matilda Nilsson -93 IK Hakarpspojkarna 1,72    
3 Louise Ekman -97 Gefle IF 1,69    
4 Linda Skantze -95 IFK Lidingö 1,69    
5 Jessica Samuelsson -85 Hässelby SK 1,66    
6 Moa Thorstensson -90 Spårvägens FK 1,61    
7 Jenny Wingqvist -97 Hässelby SK 1,56    
8 Sandra Höckerstrand -90 GoIF Tjalve 1,56    
9 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 1,46    
  Julia Seigerroth -97 IK Hakarpspojkarna Inget godkänt resultat
           
    146 151 156 161 166 169 172 175 180           
  Julia Seigerroth         xxx                     
  Louise Ekman         o   o   o   o   xxx             
  Matilda Nilsson                 xo  xo  xo  xxx            
  Sandra Höckerstrand o   xo  xxo xxx                  
  Linda Skantze             xo  o   xxo xxx             
  My Nordström                 o   o   o   o   xxx           
  Jessica Samuelsson             o   xo  xxx              
  Moa Thorstensson         o   o   xxx                 
  Emilia Stenström o   x--                      
  Jenny Wingqvist o   o   xo  x--                  
           
  KVINNOR  STAV       2015-01-24
1 Elienor Werner -98 Hässelby SK 4,10    
2 Elin Domberg -98 KFUM Örebro 3,20    
3 Fanny F. Bergetoft -96 KFUM Örebro 3,10    
  Emma Kiviniemi Andersson -91 Spårvägens FK dns    
  Fanny Fransson-Bergetoft -96 KFUM Örebro dns    
           
    300 310 320 330 380 400 410 421            
  Elin Domberg o   o   xo  xxx                  
  Emma Kiviniemi Andersson                           
  Fanny Fransson-Bergetoft                           
  Fanny F. Bergetoft xxo xxo xxx                     
  Elienor Werner                 o   o   xo  xxx            
           
  KVINNOR  LÄNGD       2015-01-24
1 Malin Marmbrandt -85 Västerås FK 5,97    
2 Jonna Kowalski -94 GoIF Tjalve 5,56   5,55
3 Frida Lindström -90 Huddinge AIS 5,56   5,50
4 Jonna Lindeén -96 Kalmar SK 5,47    
5 Ida Thunberg -99 IK Stål 5,42    
6 Rebecca Ilehag -92 Huddinge AIS 5,23    
7 Emelie Walcott -97 Turebergs FK 4,92    
8 Emilia Stenström -97 Huddinge AIS 4,81    
9 Josefine Havdelin -95 IFK Lidingö 4,66    
10 Sara Angelmyr -94 KFUM Örebro 4,66    
11 Josefine Björnsdotter -94 Huddinge AIS 4,04    
  Sandra Törnros -95 Gefle IF DNS    
  Moa Ullgren -96 GoIF Tjalve DNS    
  Jessica Samuelsson -85 Hässelby SK DNS    
           
  Josefine Björnsdotter  x        404   378              
  Emelie Walcott 488   480   461   476   486   492   
  Rebecca Ilehag  x         x        523   373   513    -      
  Malin Marmbrandt 597   578   593   585   590   597   
  Sandra Törnros  -         -         -                           
  Josefine Havdelin 466   464   462              
  Moa Ullgren  -         -         -                           
  Ida Thunberg 542   541   526    x        515    -      
  Frida Lindström 515   550   556   538   548    x      
  Jessica Samuelsson  -         -         -                           
  Jonna Lindeén  x         x        540   534   547    x      
  Emilia Stenström 481   468   477   471   343   481   
  Sara Angelmyr  x         x        466            
  Jonna Kowalski 541   545   556   555    x         x      
           
  KVINNOR  TRESTEG       2015-01-24
1 Elin Lindeblad -95 Kalmar SK 11,39    
2 Jonna Kowalski -94 GoIF Tjalve 11,34    
3 Linda Skantze -95 IFK Lidingö 11,08    
4 Sara Pernbrink -96 Hammarby IF 10,94    
5 Alice Eriksson -96 IFK Lidingö 10,49    
  Elin Forsberg -96 Hammarby IF DNS    
  Frida Lindström -90 Huddinge AIS DNS    
           
  Linda Skantze 1102  1083  1077  1098   x   1108  
  Sara Pernbrink 1091  1094   x   1075  963  1088  
  Elin Lindeblad  x    x   1111   x   1131  1139  
  Elin Forsberg  -    -    -    -    -    -     
  Frida Lindström  -    -    -    -    -    -     
  Jonna Kowalski  x    x   1114  1122  1134   x   
  Alice Eriksson 996  1004  1049   x    x    -   
           
  KVINNOR  KULA       2015-01-24
1 Jessica Samuelsson -85 Hässelby SK 13,98    
2 Sandra Höckerstrand -90 GoIF Tjalve 11,44    
3 Linnea Jönsson -95 Upsala IF 11,18    
4 Victoria Engström Kindmark -97 Upsala IF 11,14    
5 Emma Thor -97 Turebergs FK 10,54    
6 Malin Skogström -95 Hässelby SK 10,54    
7 Kajsa Wennberg -96 Upsala IF 9,04    
8 Caisa Marie Lindfors -00 Upsala IF 8,54    
  Annika Larsson -96 Upsala IF DNS    
           
  Linnea Jönsson 1064  1080  1101  1118  1096  1068  
  Sandra Höckerstrand 1072   x    1042  1107  1144   x    
  Caisa Marie Lindfors 850  771  824   x    793  854    
  Jessica Samuelsson 1341  1379  1398   x    1342   x    
  Kajsa Wennberg 882  831  904  836  862  826    
  Annika Larsson  -     -     -     -     -     -    
  Emma Thor 1054  1006   x     x     x    1016  
  Victoria Engström Kindmark 1102  1101  1100   x    1094  1114  
  Malin Skogström 949  978   x    972  982  1054  
           
  KVINNOR  VIKT       2015-01-24
1 Eleni Larsson -93 Huddinge AIS 18,57    
2 Grete Ahlberg -98 Hammarby IF 16,56    
3 Linnea Jönsson -95 Upsala IF 16,31    
4 Emma Thor -97 Turebergs FK 15,13    
5 Kristina Andersson -91 Råby-Rekarne FIF 14,77    
6 Kajsa Wennberg -96 Upsala IF 13,08    
7 Annika Larsson -96 Upsala IF 12,48    
8 Ulrika Andersson -94 Råby-Rekarne FIF 10,13    
           
           
  F17 VIKT UTOM TÄVLAN      
1 Luana Klaric Lundh -99 Göteborgs KIK 13,50    
2 Emma Johansson -99 Göteborgs KIK 12,38    
3 Caisa Marie Lindfors -00 Upsala IF 12,09    
4 Isabella Engström -99 Hammarby IF 11,93    
           
           
  Annika Larsson 1140  1244  1248   x     -     -    
  Kristina Andersson 1294  1406  1361  1431  1477   x    
  Linnea Jönsson  x    1593   x    1572  1631  1623  
  Ulrika Andersson  x     x     x    852  1013   x    
  Kajsa Wennberg  x     x    1261  1298  1271  1308  
  Eleni Larsson  x    1857  1851   x    1784   -    
  Emma Thor 1508   x    1513  1354   x     x    
  Grete Ahlberg 1605  1656  1618   x     x    1604  
  Caisa Marie Lindfors 988  912  1066  1097  1166  1209  
  Emma Johansson  x     x    1144  1125  1207  1238  
  Isabella Engström 1193   x     x     x    1178   x    
  Luana Klaric Lundh 1347  1350   x    1345   x     x    
           
  F17  60 M HEAT 1     2015-01-24
1 Rebecka Svedberg -98 Linköpings GIF 7,93 Final  
2 Ebba Gällhagen -99 Turebergs FK 8,36 Final  
3 Isabella Jonsson -99 IK Norrköping FI 8,37 Final  
4 Ester Björck -99 Motala AIF 8,52 Final  
5 Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 8,98    
           
  F17  60 M HEAT 2      
1 Jenny Lestander -98 Linköpings GIF 8,17 Final  
2 Amanda Lindblom -98 Råby-Rekarne FIF 8,38 Final  
3 Amanda Järnvall -99 GoIF Tjalve 8,48 Final  
4 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 8,49 Final  
           
  F17  60 M FINAL     2015-01-24
1 Rebecka Svedberg -98 Linköpings GIF 8,01    
2 Jenny Lestander -98 Linköpings GIF 8,14    
3 Ebba Gällhagen -99 Turebergs FK 8,34    
4 Amanda Lindblom -98 Råby-Rekarne FIF 8,36    
5 Isabella Jonsson -99 IK Norrköping FI 8,40    
6 Emilia Jandér -99 Huddinge AIS 8,46    
7 Amanda Järnvall -99 GoIF Tjalve 8,48    
8 Ester Björck -99 Motala AIF 8,53    
           
  F17  400 M B-Final     2015-01-24
1 Ida Thunberg -99 IK Stål 1.04,41    
2 Maya Aboreslan -98 Hässelby SK 1.04,50    
  Louise Svensson -99 Eskilstuna FI DNS    
           
  F17  400 M A-Final      
1 Sara Hermansson -99 Huddinge AIS 1.02,57    
2 Frida Wistfors -99 Linköpings GIF 1.03,13    
3 Ester Björck -99 Motala AIF 1.03,80    
4 Alexandra Lundgren -98 GoIF Tjalve 1.12,39    
           
  F17  400 M SAMLAD LISTA      
1 Sara Hermansson -99 Huddinge AIS 1.02,57    
2 Frida Wistfors -99 Linköpings GIF 1.03,13    
3 Ester Björck -99 Motala AIF 1.03,80    
4 Ida Thunberg -99 IK Stål 1.04,41    
5 Maya Aboreslan -98 Hässelby SK 1.04,50    
6 Alexandra Lundgren -98 GoIF Tjalve 1.12,39    
  Louise Svensson -99 Eskilstuna FI DNS    
           
  F17  60 M HÄCK HEAT 1     2015-01-24
1 Amanda Lindblom -98 Råby-Rekarne FIF 9,24 Final  
2 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 9,52 Final  
3 Julia Johansson Elvin -99 Motala AIF 9,82 Final  
4 Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna 9,83 Final  
  Isabella Engström -99 Hammarby IF DNF    
           
  F17  60 M HÄCK HEAT 2      
1 Ida Thunberg -99 IK Stål 8,82 Final  
2 Lova Landerholm -98 Hässelby SK 9,81 Final  
3 Maja Nilsson -99 Motala AIF 9,84 Final  
  Louise Svensson -99 Eskilstuna FI DNS    
           
  F17  60 M HÄCK FINAL     2015-01-24
1 Ida Thunberg -99 IK Stål 8,62    
2 Amanda Lindblom -98 Råby-Rekarne FIF 9,10    
3 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 9,60    
4 Julia Johansson Elvin -99 Motala AIF 9,85    
  Maja Nilsson -99 Motala AIF DNS    
  Isabella Engström -99 Hammarby IF DNS    
  Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna DNS    
  Lova Landerholm -98 Hässelby SK DNS    
           
  F17  HÖJD       2015-01-24
1 Maja Nilsson -99 Motala AIF 1,72    
2 Rebecka Svedberg -98 Linköpings GIF 1,62    
3 Jenny Lestander -98 Linköpings GIF 1,59    
4 Moa Sjödell -99 IK Hakarpspojkarna 1,59    
5 Klara Hammarström -99 Hässelby SK 1,56    
6 Louise Svensson -99 Eskilstuna FI 1,51    
7 Julia Johansson-Elvin -98 Motala AIF 1,46    
8 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 1,46    
           
    141 146 151 156 159 162 165 168 172 176          
  Rebecka Svedberg                     o   x--             
  Louise Svensson o   o   xo  xxx                  
  Moa Sjödell         xxo o   xxo xxx              
  Klara Hammarström o   o   o   xxo xxx                 
  Eunice Nilsson o   xxo xxx                     
  Jenny Lestander     o   o   xo  o   xxx              
  Maja Nilsson             o   o   o   o   xo  xxo xxx          
  Julia Johansson-Elvin xo  o   xxx                     
           
  F17  LÄNGD       2015-01-24
1 Maja Nilsson -99 Motala AIF 5,42    
2 Sofie Persson -98 Hässelby SK 5,34    
3 Melina Holse -99 Linköpings GIF 5,12    
4 Julia Larsson -99 Motala AIF 5,08    
5 Amanda Lindblom -98   5,04    
6 Louise Svensson -99 Eskilstuna FI 5,04    
7 Linn Kalderen -99 Turebergs FK 5,00    
8 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 4,77    
9 Elin Andersson Junestav -98 GoIF Tjalve 4,60    
10 Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 4,51    
11 Julia Johansson Elvin -99 Motala AIF 4,46    
12 Isabella Engström -99 Hammarby IF 3,33    
13 Eunice Nilsson -98 KFUM Örebro 3,26    
  Amanda Hansson -99 Hässelby SK DNS    
  Rebecka Svedberg -98 Linköpings GIF DNS    
           
  Melina Holse 418  492   x   512   x    x     
  Julia Larsson 482  490  496  497  508  498    
  Eunice Nilsson  x   326   x             
  Paulina Lennartson 451   x    x             
  Louise Svensson 473  492  479  491   x   504    
  Linn Kalderen 481  500  493  472  482  472    
  Maja Nilsson 541   x   514  534  542   x     
  Isabella Engström  x    x   333            
  Elin Andersson Junestav 450   x   460            
  Amanda Hansson  -    -    -             
  Sofie Persson 485  507  495   x   517  534    
  Emelina Wirebro 445  474  474   x    x   477    
  Rebecka Svedberg  -    -    -             
  Julia Johansson Elvin 431  446  446            
  Amanda Lindblom 503  496  486  488  504   x     
           
  F17  TRESTEG       2015-01-24
1 Melina Holse -99 Linköpings GIF 10,80    
2 Emelina Wirebro -99 Motala AIF 9,97    
3 Alma Folke -99 Tranås AIF 9,66    
           
  Emelina Wirebro 973       973   992   960   990   997 
  Melina Holse 1036   1034   1053   1054   1080   1070 
  Alma Folke  x        958    x        941    x        966 
           
  F17  KULA       2015-01-24
1 Louise Svensson -99 Eskilstuna FI 12,60    
2 Ida Thunberg -99 IK Stål 11,57    
3 Alma Folke -99 Tranås AIF 11,07    
4 Julia Johansson-Elvin -99 Motala AIF 10,73    
5 Isabella Engström -99 Hammarby IF 10,34    
6 Linn Kalderen -99 Turebergs FK 10,10    
7 Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 9,16    
           
  Isabella Engström  x     -    996  1016  1028  1034  
  Linn Kalderen 1010   x    950  989  1004  979  
  Ida Thunberg 1128   -    1127  1157  1155  1128  
  Alma Folke 981  1092  1089  1052  1107   -    
  Louise Svensson 1136  1014  1260  1239  1255  1246  
  Paulina Lennartson 897  847  880  841  916  850    
  Julia Johansson-Elvin 1007   -    1034  1063  1040  1073  
           
  F15  60 M HEAT 1     2015-01-24
1 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 8,62 Final  
2 Moa Holm -00 IFK Lidingö 8,72 Final  
3 Tora Rickelvik -00 Huddinge AIS 8,75 Final  
4 Stella Krywult -00 Hässelby SK 8,81 Final  
5 Maria Ulfsparre -00 Hässelby SK 8,89    
6 Esther Sandén -00 Stocksäters IF 9,00    
           
  F15  60 M HEAT 2      
1 Charlotte Andersson -00 Huddinge AIS 7,94 Final  
2 Mariam Barrow -01 Huddinge AIS 8,67 Final  
3 Elisa Rylander -00 IFK Lidingö 8,82 Final  
4 Mathilda West -00 Turebergs FK 8,85 Final  
5 Cajsa Tulldahl -00 GoIF Tjalve 9,19    
  Amanda Sandberg -00 Hässelby SK DNS    
           
  F15  60 M FINAL     2015-01-24
1 Charlotte Andersson -00 Huddinge AIS 7,90
 
2 Mariam Barrow -01 Huddinge AIS 8,56    
3 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 8,61    
4 Moa Holm -00 IFK Lidingö 8,66    
5 Tora Rickelvik -00 Huddinge AIS 8,68   8,671
6 Stella Krywult -00 Hässelby SK 8,68   8,674
7 Mathilda West -00 Turebergs FK 8,78    
8 Elisa Rylander -00 IFK Lidingö 8,84    
           
  F15  200 M C-Final     2015-01-24
1 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 28,38    
2 Maria Ulfsparre -00 Hässelby SK 28,41    
3 Mathilda West -00 Turebergs FK 29,89    
           
  F15  200 M B-Final      
1 Stella Krywult -00 Hässelby SK 28,33    
2 Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve 28,95    
3 Mariam Barrow -01 Huddinge AIS 29,56    
           
  F15  200 M A-Final      
1 Charlotte Andersson -00 Huddinde AIS 25,61    
2 Ebba Blomstrand -00 KFUM Örebro 27,20    
3 Filippa Lundberg -00 Tyresö Fk 28,62    
           
  F15  200 M SAMLAD LISTA      
1 Charlotte Andersson -00 Huddinde AIS 25,61    
2 Ebba Blomstrand -00 KFUM Örebro 27,20    
3 Stella Krywult -00 Hässelby SK 28,33    
4 Orchina Ghreibo -00 Motala AIF 28,38    
5 Maria Ulfsparre -00 Hässelby SK 28,41    
6 Filippa Lundberg -00 Tyresö Fk 28,62    
7 Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve 28,95    
8 Mariam Barrow -01 Huddinge AIS 29,56    
9 Mathilda West -00 Turebergs FK 29,89    
           
  F15  60 M HÄCK HEAT 1     2015-01-24
1 Alva Von Gerber -00 Huddinge AIS 9,41 Final  
2 Isabel Lindgren -01 Hässelby SK 9,87 Final  
3 Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF 9,94 Final  
4 Matilda Jönsson -01 IK Norrköping FI 10,00 Final  
5 Jonna Geiryd -00 Huddinge AIS 10,92    
           
  F15  60 M HÄCK HEAT 2      
1 Charlotte Andersson -00 Huddinge AIS 9,55 Final  
2 Filippa Lundberg -00 Tyresö Fk 9,89 Final  
3 Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 10,07 Final  
4 Ella Schöllin -01 IK Norrköping FI 10,72 Final  
  Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve DNF    
           
  F15  60 M HÄCK FINAL     2015-01-24
1 Alva Von Gerber -00 Huddinge AIS 9,47    
2 Matilda Jönsson -01 IK Norrköping FI 9,80    
3 Lovisa Lindholm -01 Linköpings GIF 9,86    
4 Filippa Lundberg -00 Tyresö Fk 10,01    
5 Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 10,02    
6 Isabel Lindgren -01 Hässelby SK 10,26    
7 Ella Schöllin -01 IK Norrköping FI 10,56    
  Charlotte Andersson -00 Huddinge AIS DNS    
           
  F15  HÖJD       2015-01-24
1 Tilda Ånborg -00 Motala AIF 1,65    
2 Emma Steen -00 GoIF Tjalve 1,51    
3 Tora Rickelvik -00 Huddinge AIS 1,46    
4 Maria Ulfsparre -00 Hässelby SK 1,41    
5 Stella Krywult -00 Hässelby SK 1,31    
  Iris Vie Lamare -00 Turebergs FK DNS    
  Johanna Dahl -00 IFK Lidingö DNS    
  Alexandra Leijonflycht -00 GoIF Tjalve DNS    
  Amanda Sandberg -00 Hässelby SK DNS    
           
    131 136 141 146 151 156 159 161 163 165 167         
  Iris Vie Lamare                           
  Emma Steen         o   o   o   xxx              
  Johanna Dahl                           
  Maria Ulfsparre o   o   xxo xxx                  
  Tilda Ånborg             o   o   o   o   o   o   o   xxx         
  Tora Rickelvik         o   o   xxx                 
  Stella Krywult xo  xxx                      
  Alexandra Leijonflycht                           
  Amanda Sandberg                           
           
  F15  STAV       2015-01-24
1 Maria Lindholm -01 Linköpings GIF 2,92    
2 Alexandra Leijonflycht -00 GoIF Tjalve 2,50    
3 Alva Von Gerber -00 Huddinge AIS 2,40    
           
    220 230 240 250 260 280 292 300            
  Maria Lindholm -   o   o   -   o   o   xxo xxx            
  Alva Von Gerber o   xo  xxo xxx                  
  Alexandra Leijonflycht -   xo  o   o   xxx                 
           
  F15  LÄNGD       2015-01-24
1 Lovisa Stadelmann -00 IK Norrköping FI 4,91    
2 Alva Von Gerber -00 Huddinge AIS 4,75    
3 Tilda Ånborg -00 Motala AIF 4,74    
4 Emma Steen -00 GoIF Tjalve 4,74    
5 Tora Rickelvik -00 Huddinge AIS 4,67    
6 Nina Mattsson -00 GoIF Tjalve 4,50    
7 Maria Ulfsparre -00 Hässelby SK 4,45    
8 Stella Krywult -00 Hässelby SK 4,32    
9 Mariam Barrow -01 Huddinge AIS 4,10    
  Amanda Sandberg -00 Hässelby SK DNS    
  Mathilda Ekholm -00 Råby-Rekarne FIF DNS    
  Amanda Thor -00 Hässelby SK DNS    
  Lea Hermansson -00 Huddinge AIS DNS    
           
  Emma Steen 447  460  450  449  474  465    
  Maria Ulfsparre 397  434  445  386   -    x     
  Tilda Ånborg 455  453  457  473  474  473    
  Amanda Sandberg  -    -    -             
  Tora Rickelvik 467  460  417  465  467   x     
  Stella Krywult 413  426  428  397  390  432    
  Alva Von Gerber 445  452  467  475  465  455    
  Mariam Barrow 395  359  410            
  Mathilda Ekholm  -    -    -             
  Nina Mattsson 399   x   450  442   x    x     
  Lovisa Stadelmann 487  476   x    -   491  477    
  Amanda Thor  -    -    -             
  Lea Hermansson  -    -    -             
           
  F15  KULA       2015-01-24
1 Caisa Marie Lindfors -00 Upsala IF 10,68    
2 Tilda Ånborg -00 Motala AIF 10,66    
3 Jonna Geiryd -00 Huddinge AIS 8,43    
           
  Tilda Ånborg 1045  1018  1027  1066   x     x    
  Jonna Geiryd  x     x    826  843   x    719  
  Caisa Marie Lindfors 981  916  1011  1048  1014  1068  
           
  F14  1000 M HEAT 1     2015-01-24
1 Wilma Nielsen -01 Sävedalens AIK 3.09,36    
2 Amanda Ivehammar -01 Linköpings GIF 3.09.75    
3 Julia Nielsen -01 Sävedalens AIK 3.19,27    
4 Kajsa Sten -01 SLK Oxelösund 3.21,67    
5 Emilia Larson -01 Danderyds SK 3.29,14    
6 Linnea Samuelsson -01 IK Norrköping FI 3.38,88    
           
  F15 1000 M        
1 Esther Sandén Alin -00 Stocksäters IF 3.10,84    
2 Emily Fielder -00 Motala AIF 3.25,72    
           
  F14  TRESTEG       2015-01-24
1 Isabel Lindgren -01 Hässelby SK 9,67    
2 Johanna Wirebro -02 Motala AIF 9,56    
3 Amanda Barasciutti -01 Hässelby SK 7,81    
  Hanna Björklund -01 Hässelby SK DNS    
  Jasmin Blomberg -01 Hässelby SK DNS    
           
  Hanna Björklund  -         -         -         -         -         -      
  Amanda Barasciutti 781   773   761   764   771    x      
  Johanna Wirebro 894   887    x        955    x        956 
  Jasmin Blomberg  -         -         -         -         -         -      
  Isabel Lindgren 834   948   939   967   960   940   
Uppdaterad: 25 JAN 2015 17:38
Skribent: Anna Palmerius

Postadress:
Tjalve IF Norrköping
Sprängstensgatan 20
60379 Norrköping

Kontakt:
Tel: 011-133285
E-post: This is a mailto link

 Bli medlem

 


 

Friidrottens sponsorer

 


 

bergfastighet  

 

 

 

 

 

 


 Samarbetspartner